22 kwietnia 2015

CHRYSIRIDIA RIPHEARIA,

Czyli URANIA MADAGASKARSKA 
- to piękna ćma, występująca tylko na Madagaskarze. Należy do rodziny URANIIDAE. Często mylona jest z motylami dziennymi ze względu na jaskrawe ubarwienie skrzydeł. Prowadzi dzienny tryb życia. Skrzydła przednie są zielone w czarne pasy. Tylne - kojarzą się z zachodem słońca. Białe ogonki na końcach skrzydeł wzbogacone są czarnymi paskami. Intensywnie poszukiwana przez setki lat. W XIX wieku z pomocą jej skrzydeł zdobiono biżuterię. Rozpiętość skrzydeł wynosi od 8 do 10 centymetrów.


Nazywam się Nina. Niektórzy z Was prawdopodobnie znają mnie z bloga World is Crazy! Niedawno napisałam posta w którym zastanawiałam się, czy nie skasować bloga. Jeśli nikt nie udzieli mi odpowiedzi, usunę World is Crazy. Serdecznie zapraszam do czytania postów w CHRYSIRIDIA RIPHEARIA.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

♦ jeśli odpowiadasz na czyjś komentarz, korzystaj z opcji "Odpowiedz", znajdującej się pod każdym komentarzem
♦ jeśli komentujesz jako Anonim, pamiętaj, żeby się podpisać [wystarczy mi nawet jedna literka]
♦ hejty - przeważnie je zostawiam, czasami zdarzy mi się odpowiedzieć
♦ szanuję konstruktywną krytykę, a nie zwyczajny hejt
♦ ostateczna decyzja, czy dany komentarz zostanie opublikowany, należy do mnie
♦ wulgaryzmy [akceptuję tylko te w obcym języku, np. angielski, niemiecki] - jeden/dwa ~ ok, co drugie słowo wymagające cenzury ~ niestety, albo użyjesz magii gwiazdek lub innych słów, inaczej komentarz raczej się nie pojawi
♦ "Super blog, wpadnij do mnie " - niestety, takich komentarzy nie publikuję